Türkçe İçerik

Gitarın Asi Çocukları

GİTARIN ASİ ÇOCUKLARI 

Rock Müziği’ne gönül veren 36 Gitarist bu albümde biraraya geldi..

GİTARIN ASİ ÇOCUKLARI ‘AŞK’LARINI ÇALIYOR!…..

Türk Rock Müziğine gitarları ile yön veren 36 usta gitarist bu albümde biraraya geldi.

Kariyerini kimisi solo, kimisi grup  calismalariyla  sürdüren 36 gitarist, muhalif ve başkaldıran müzikleriyle, kendine has yorum ve anlamlarıyla ‘aşk’ı çalıyor. Aşk ki, ellerindeki enstrümanla bütünleşmiş, gitar olmuş onlar için,en güzel melodilere dönüşmüş. Hepsi yüreklerinden birer parça vermiş bu çalışma için aşk ile. Melodi Atasoy babasının adına, Ahmet Çaplı da kardeşinin adına. Kimi de yıllarca sakladığı bir parçayı ilk kez paylaşmak için koymuş bu sunağa.. Sonuçta ülkemiz rock müzik tarihine yapilan en anlamlı katkılardan biri ortaya çıkmış.

Yavuz Çetin, Cem Karaca, Bahadır Akkuzu, Orhan Atasoy, Kerim Çaplı, Kamil Özaydınlı’ya ve Gary Moore anısına ithaf edilen albüm, Türk gitaristlerini dünya arenasına çıkarmayı hedefliyor..Tam da ortak konser görüşmeleri sürerken,Gary Moore’un hayatını yitirmesi kaderin acı bir cilvesi olmus Gitarın Asi Çocukları için. Gary Moore ismi, anısına ithaf edilen sanatçılar arasına yazılırken, Gitarın Asi Çocukları için dev bir konser şöleni çalışmaları devam ediyor.

Bu proje için birçok sanatçı çeşitli çekillerde destek vermis. Amaç Türk Rock literatürüne kalıcı ve muhteşem bir ekleme yapabilmekmis..

Albüm kapağı ‘Blues Perişan’ olarak tanıdığımız karikatürüst APTULLICA tarafindan tasarlanmis.

Ütopya Müzik Yapım ve İMM etiketini taşıyan albümü D&R Magazalari yaninda asagidaki linkten de temin edebilirsiniz.

http://www.dr.com.tr/Muzik/Gitarin-Asi-Cocuklari/Various-Artists/Albumler/Turkce-Pop-Rock/Rock-Turkce/urunno=0000000357610

Grupla iletişim için;

GİTARIN ASİ ÇOCUKLARI/TOLGAKAAN GÜDEN

tolgakaanguden@gmail.com

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply