Türkçe İçerik

Three Lions – Three Lions

Frontiers Records’un yapısını, çalışma tarzını anlamakta zorlanıyorum. Şirketin yönetimine bazen ben oturuyormuşum gibi hissediyorum. Ya eskilerden benim sevdiğim grupları bünyelerine katıyorlar ya da benim sebdiğim tarz yeni grupları piyasaya sürüyorlar.

Biliyorum “ben” ifadesi bu tarz değerlendirme yazılarında bir anlam ifade etmiyor. O yüzden benim tarzım demek yerine klasik melodik hard rock diyelim 🙂

İtalyan bir şirket olan Frontiers bugüne kadar araştırarak müzik dinleyenlere hep yeni güzellikler sundu. Hiç biri Def Leppard olmadı ama belirli bir kitleye de ulaştı. Frontiers’ın son bombalarından biri Three Lions’ın ilk albümü piyasada.. Albüm grupla aynı adı taşıyor. Albümün ilk parçası Trouble in a Red Dress, artık efsane olmuş hard rock gruplarında bile duymayacağımız bir enerjiyle giriyor amfiye ve sesi kökleme hissi yaratıyor. Arkasından gelen Hold Me Down ve Twisted Soul karşımızdakinin Survivor ve 38 Special izinden giden dört dörtlük bir rock grubu olduğunu gösteriyor.

“Kim olm bu herifler” diye okumaya başladığınızda tanıtım metnini, üç isim çıkıyor karşınıza.. Vinny Burns, Greg Morgan ve Nigel Bailey.. Bas gitar ve vokali üstlenen Nigel Bailey’nin tanıdık bir müzikal geçmişi yok. Ama Vinny Burns ve Greg Morgan’ın geçmişinded Dare, Ten ve Asia gibi gizli kalmış İngiliz melodik rock devleri var.

Grubun imajının biraz hantal olduğunu söylemek gerek. Orta yaşlılar ama arkadaşlar kendilerine pek bakmamış. Ama “susuzluk her şey” diyenler için çok şey vaad eden bir albüm Three Lions. Modern akımlara prim vermeyen bir tarzları var. Vinny Burns’ün çok gösterişli olmayan ama standardın üstünde olan gitarı albümün belkemiği belki de.. Three Lions’da rock var, melodi var, 80’ler var, sözlerine dalarsanız sex de var. İhityaçları olan şey biraz şans, biraz da destek.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply