Specials

Rock grubu LAL’ den “YENİ HAYAT”

LAL’in ilk albüm çalışması “YENİ HAYAT” 30 Mart’ta Seyhan Müzik etiketiyle yayımlandı.

LAL, 2011’de Hilal Gür ile Celal Babadağ tarafından İstanbul’da kuruldu ve 2013’de Hazar Kayaaltı, Gönenç Kayaaltı ve Barışcan Şenergin’in katılımıyla grup son halini aldı.

Grup ismini kurucularının isimlerinin, ortak olan ikinci hecesinden almış. Ayrıca kırmızı değerli bir taş ve kırmızı anlamına gelen “LAL”, grubu sarmalayan büyüsüyle grup üyelerince hemen benimsenmiş.

Kurulduğu günden bugüne, kendine has rock sounduyla, parçalarını çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşan grubun ilk albüm çalışması “Yeni Hayat”; 11 LAL parçası ve bir de Mazhar Alanson parçasından oluşuyor. Albümde LAL parçalarının tümünün sözleri Hilal Gür’e, müzikleri Celal Babadağ’a ait olup düzenlemeler grup tarafından stüdyoda hazırlandı. LAL, albüm çalışmalarını ve albüm kayıtlarını Balyoz Müzik Yapım Stüdyoları’nda tamamladı. Mix için Finlandiyalı Finnvox stüdyolarından Aki Sihvonen ile, Mastering için yine Finnvox Stüdyoları’ndan Mika Jussila ile çalıştılar.

Yeni Hayat, kendi içinde çelişip hayatı, aşkı, kaderi ve hemen her şeyi aynı anda sorgulayanların, korkuları kadar kocaman yalnızlıklar yaşayıp yine de ışığı bulmak için gücü kendi içinde bulanların; artık kırılmaktan yorulup teslim olanların yani hemen herkesin; mutluluğunda, hüznünde, gülümseyişinde ve gözyaşında yanında olmayı isteyen kırmızı bir masal… Yeni, yepyeni, bazen soğuk, bazen sıcacık bu masal albüme, grup içine sinecek bir “merhaba” demek için çıkış parçası olarak “Kibritçi Kız” masalını konu eden bir kliple “SON DUAM” ı seçtiler.

[youtube CoViWgAJzvk]

Beykoz Kundura Fabrikası‘nda, 25 kişilik bir ekiple, çekimleri 24 saatte tamamlanan klibin yönetmenliğini Aycan Başak yaptı. Klipte Hilal; günümüze ve LAL’in Yeni Hayat’ına uyarlanmış Kibritçi Kız masalının kahramanını oynuyor ve kendisiyle hesaplaşan, kendinden kaçan bir masal kahramanını canlandırıyor. Son Duam klibi 3 Nisan 2015 tarihi itibarıyla Netd youtube kanalında yayınlanmaya başladı ve ilk haftasında 125.000 görüntülenmeye ulaşmayı başardı. İlerleyen günlerde de videoyu TV kanallarında da görebileceksiniz.

Albüme Spotify‘dan, ITunes‘dan ve D&R‘dan ulaşmak mümkün.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply