Türkçe İçerik

In Rock Dinledim…

Bu aralar iş değiştirme telaşıyla inanılmaz yoğunum ama biliyorum bu yazıyı hemen yazmazsam, daha uzun bir süre yazamayacağım. O yüzden haydi buyrun, geçen hafta Cumartesi akşamımızın güzelliğinden bahsedeyim.

Ankara’nın tatlı metalci kızı Serap’la,  ben gitmeden buluşalım istedik. Bir şeyler yiyip sohbet ettikten sonra ikinci durak olarak Black Tunalı’ya gitmeye karar verdik. Ben epeydir hiçbir yere gitmediğimden hem Serkan’ı hem mekanı acayip özlemiştim. Black’e gidelim dediğimde akşam canlı müzik olacağını da bilmiyordum. Serap “orada In Rock var bu akşam”  deyince “kalk kalk” dedim, “hemen koşalım”. 😀

Süleyman Bağcıoğlu’nun bendeki yeri çok ayrı. Arkadaşlarım bilir: hayatımda birkaç sene var ki Çarşamba sabahı saat 10.00’da Bahçelievler’de kahvaltı müziği yapacak olsalar ben orada olurdum. 😊 Özel konser falan farketmezdi. “Yahu bunu nasıl duydun?”derdi Süleyman beni görünce.

Peşlerinde konser konser gezerken menajerleri olarak buldum bir gün kendimi. Ve sizi temin ederim ki menajerliğini yaptığım müzisyenler arasında yeteneğine oranla, açık ara en mütevazi insandır Bağcıoğlu. Siz yanına gidip tebrik ettiğinizde biraz utanıp gözlerini kaçırır. Öyle mağrur mağrur dinlemez sizi, hemencecik konuyu değiştiriverir. Konser olur, özel talebini sorarsın, hiçbir şey istemez. Sigarasını gitarına taksın yeter 😊

Dünya tatlısı bu mahir müzisyenin senelerdir Ankaralı dinleyiciyi kaliteli müziğe doyurmasının nasıl bir nimet olduğunu sanırım söylememe gerek yok.

Cumartesi akşamı Barış Menküer ve Kemal Ayvalık da sahnedeydi. Onları dinlemek/izlemek müthis bir keyif, müthiş. Anlatılmaz! Bağcıoğlu’nun ortalama bir müzisyenle çaldığını zaten hiç görmedim. Gruba yeni dahil olmuş iki müzisyenin yetenekleri de gözden kaçmadı bu arada diyerek konuyu kapatacağımı sandıysanız yanıldınız.

İlk defa dinleme şansı bulduğum, hatta varlığından haberdar olmadığım Umut Er, esasen bu makaleyi yazma motivasyonumun ta kendisi! Hiç abartmıyorum, bu müzisyenin sesiyle yapabildikleri beni şoka uğrattı. Konserin yarısını yüz kaslarım şaşırmaktan donmuş vaziyette, ağzım açık halde izledim. Umut o kadar yetenekli, o kadar becerikli ve ses aralığı o kadar geniş ki, etkilenmemek imkansız. Sahne enerjisi de acayip yüksek. Verecek çok şeyi var bu yetenekli vokalistin.  Umuyorum çok uzun yıllar sahne alır, çok albüm kaydeder, çok albüme konuk olur,  dünya devi müzisyenler ile işbirliği yapar. 

Ben iyisi bu akşam onları tekrar izleyeyim 🙂
Güzel bir haftasonu olsun <3
Senem

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply