Şenol Vefa Gülmez ve Nur Özkan Dansta Beraber 10. Yıllarını Kutladı!
04 Apr. 2015

Şenol Vefa Gülmez ve Nur Özkan Dansta Beraber 10. Yıllarını Kutladı!


Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Limak Hotel çok özel bir geceye ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin önde gelen salsa çifti Şenol Vefa Gülmez ve Nur Özkan’ın partnerliklerinin 10. yılı bol müzik ve dans eşliğinde kutlandı.

Ülkemizin en iyi salsa eğitmenleri arasında sayılan, Türkiye’de salsa branşında adeta bir marka haline gelmiş, iki kez Türkiye şampiyonu olmuş, Trio Dans ve Sanat Akademisi’nin kurucuları sevgili Şenol ve Nur, tüm izleyenlere duygusal anlar yaşatan sinevizyon gösterilerinin hemen ardından muhteşem şovlarını sergilerdiler. Onları canlı izlemek şahaneydi doğrusu! Nur’un kıyafetinin şıklığını da vurgulamadan geçemeyeceğim. Çok zarif ve asildi güzel dansçının kostümü. Bu özel çift öğrencilerinden bir dolu tezahürat ve katılımcılardan dakikalarca alkış aldı.

11134290_514139102060134_615357206_n Geceye Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkalığına adaylığını koymuş bulunan Erdem Özkan sunumlarıyla renk katarken gecenin müzikleri, saksafon ustası Volkan İldinç’in yanında konuk vokalist olarak Erdem Özkan‘ın da katılımıyla, Nejdi Şimşek‘in liderliğini yaptığı başarılı latin şov grubu Grup Hermanos’a emanet edilmişti. Ne isabetli bir seçim! 2012 yılında Ankara’da kurulmuş olan grup, Latin müziğin sevilen tarzlarından salsa, bachata, kizomba parçalarını yanında, bilindik bazı parçaların latin dans uyarlamalarını da çaldılar. Grubun vokalisti Ibis Maria Guarnaluse Arce’nin sesinin şahane olmasının yanında, sanatçının Kübalı olması gecenin ruhunu biraz dafa fazla yaşamamıza neden oldu.

Şenol Hocanın misafirlere tek tek hoşgeldiniz demesi doğrusu harikaydı..Gecenin ilerleyen saatlerinde Nur Hocayı tebrik ettiğimde gösterdiği samimi yaklaşım, hocaların yakınlığı ve sıcaklığı ile ilgili duyduğum bir dolu övgüyü doğrulamış oldu.

umut-besteDansçı arkadaşlarını bu özel gecede yalnız bırakmayan İstanbullu Umut Başıbüyük ve Beste Osmanbaşoğlu çiftinin gösterisi ve Yağmur Damla Aydın’ın solo dansı de bizlere keyifli anlar yaşattı.

Şenol ve Nur hocaların ustalığını kendi dans şovlarının yanında dans pistindeki diğer performanslardan da anlamak mümkündü. Trio Dans ve Sanat Akademisi öğrencilerinin, çoğunluğunu oluşturduğunu tahmin ettiğim misafirler gece boyunca birbirinden güzel danslara imza attılar. Beni dansa kaldırarak bir süre önce yeniden alevlenen dans aşkımı iyice perçinleyen başta Fırat Gerger ve Engin Biner olmak üzere tüm tecrübeli dansçılara teşekkürlerimi de buradan sunmuş olayım 🙂

Türkiye’nin diğer önemli dans hocalarından Crypto Dans Stüdyosu kurucusu Berkan Kaymaz,  fonksiyonel dansın kurucusu ve post-modern dansın önemli temsilcilerinden Galip Emre, başarılı balet, Ankara Devlet Bale Operası sanatçısı Kuzey Kıyıcan ve benim ilk dans hocam,  Galip Emre Dance Company menejeri Orkun Dökmeci de sanatçı dostlarını tebrike gelmişlerdi. Şahane!

Bir sürü ritmin olduğu, katılımcıların şıklık ve zarafette adeta birbiriyle yarıştığı bu gece, küçüklüğümde anne ve babamla gittiğim o şaşaalı balo gecelerini hatırlattı bana ve damağımda hoş bir tat bıraktı. Şimdiden sıradaki dans geceleri için sabırsızlanıyorum.

Son olarak… Bizleri yakınlaştırıp kaynaştıran,  yeni sosyal paylaşımlar için fırsatlar oluşturan,  Vicki Baum’un dediği gibi ‘mutluğa kestirme bir yol olan’ dansın kültürümüze yerleştirilmesinde öncülük eden bu yetenekli dansçılarımızı kutluyor ve onlara nice başarılı yıllar diliyorum.

Lady Obscure

Twitter Instagram • Facebook/Official • LinkedIn 

Lady Obscure Röportajları

Mikael Akerfeldt / Opeth
James LaBrie / Dream Theater
Ian Anderson / Jethro Tull
Murder King
Mark Jansen / Epica
Arjen Lucassen / Ayreon

About the author


Leave a Reply

* fields required