Türkçe İçerik

Rock grubu LAL’ den “YENİ HAYAT”

LAL’in ilk albüm çalışması “YENİ HAYAT” 30 Mart’ta Seyhan Müzik etiketiyle yayımlandı.

LAL, 2011’de Hilal Gür ile Celal Babadağ tarafından İstanbul’da kuruldu ve 2013’de Hazar Kayaaltı, Gönenç Kayaaltı ve Barışcan Şenergin’in katılımıyla grup son halini aldı.

Grup ismini kurucularının isimlerinin, ortak olan ikinci hecesinden almış. Ayrıca kırmızı değerli bir taş ve kırmızı anlamına gelen “LAL”, grubu sarmalayan büyüsüyle grup üyelerince hemen benimsenmiş.

Kurulduğu günden bugüne, kendine has rock sounduyla, parçalarını çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşan grubun ilk albüm çalışması “Yeni Hayat”; 11 LAL parçası ve bir de Mazhar Alanson parçasından oluşuyor. Albümde LAL parçalarının tümünün sözleri Hilal Gür’e, müzikleri Celal Babadağ’a ait olup düzenlemeler grup tarafından stüdyoda hazırlandı. LAL, albüm çalışmalarını ve albüm kayıtlarını Balyoz Müzik Yapım Stüdyoları’nda tamamladı. Mix için Finlandiyalı Finnvox stüdyolarından Aki Sihvonen ile, Mastering için yine Finnvox Stüdyoları’ndan Mika Jussila ile çalıştılar.

Yeni Hayat, kendi içinde çelişip hayatı, aşkı, kaderi ve hemen her şeyi aynı anda sorgulayanların, korkuları kadar kocaman yalnızlıklar yaşayıp yine de ışığı bulmak için gücü kendi içinde bulanların; artık kırılmaktan yorulup teslim olanların yani hemen herkesin; mutluluğunda, hüznünde, gülümseyişinde ve gözyaşında yanında olmayı isteyen kırmızı bir masal… Yeni, yepyeni, bazen soğuk, bazen sıcacık bu masal albüme, grup içine sinecek bir “merhaba” demek için çıkış parçası olarak “Kibritçi Kız” masalını konu eden bir kliple “SON DUAM” ı seçtiler.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply