Specials Türkçe İçerik

SEYİRCİ KOLTUĞUNDAN BAKIŞ: GABRİEL’İN DÜŞÜ

Yetmiş dakika, tek perde, içinizde bir yerlere dokunan, güncelliği sanırım hiç bitmeyecek olan göçmen ve savaş sorunlarına değinen trajedi, dram türünde bir oyun. Yerinde ve doğalında esprilerle o kadar güzel donatılmış ki kesinlikle baymıyor ve muhteşem bir seyir zevki veriyor. Midilli adasında geçen olaylar örgüsü üç çekirdek ailenin hayatlarına çok yönlü pencerelerden bakmamızı sağlıyor ve birçok mesaj veriyor diyebilirim.

Bu akşam benim açımdan özel, tiyatro emekçileri ve özel tiyatrolar için de önemli bir duruş sergilendi. Moda sahnesinin dün akşam itibariyle ikinci kez elektrikleri kesilmişti. Zamlara ve ödeme kolaylığı sağlanmayışına olan protestonun ikinci günüydü. Işıldaklar ve komşu dükkanlardan alınan uzatma elektrik ile bu akşam bizlere bu muazzam oyunu seyrettirdikleri için öncelikle Moda Sahnesi’ne ve bu teknik sorunlara rağmen sahneye çıkıp bizimle üretimlerini paylaşan TiyatroDEA ekibine kocaman teşekkürler. Sizler üretmeye, bizler de desteklemeye devam edeceğiz.

Oyuna dönersek; çift taraflı seyircili meydan sahne düzeninde oynanan oyun, tahta iskeleye benzer bir platform, sandalyeler ve kırmızı bir örtüden oluşan, oldukça etkili ve sade bir dekora sahip. Özellikle o kırmızı örtü oldukça fonksiyonel bir biçimde kullanılmış. Çok beğendim. Müzikler özenle seçilmiş. İzleyiciyi duygudan duyguya sokuyor, tansiyonu bir yükseltiyor bir rahatlatıyordu.

Oyunculukları birbirinden ayırmam kesinlikle mümkün değil. Ekip olarak muhteşem uyumları ve her saniye daha da büyüyen performansları ile şahsım adına büyük bir seyir zevki yaşattılar. Hepsine ayakta alkışlar. Işıkları bol olsun.

Mutlaka zaman ayırın ve bu oyunu listenize alın derim.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply