Specials Türkçe İçerik

SEYİRCİ KOLTUĞUNDAN BAKIŞ: HARDLOVE

70-75 dakika, tek perde, bana göre güldürme ağırlıklı, seks ve hissizlik ile mücadele üzerinden bir oyun.

Seks, ülkemizde ve sanırım dünyanın genelinde çok enterasan bir konu. Enteresan diyorum çünkü bir eylem, aynı anda hem olağan, hem de özel olarak değerlendirilebiliyor. Ülkemizde hâlâ tabu denilebilecek bir başlık olan bu “ihtiyaç”, sıradanlaştırayım kafasına girdiğinizde hissizleşebilen, özelleştireyim dediğinizde de göklere çıkıp erişilemeyen bir konuya dönüşebiliyor. İşte HardLove, sanırım bize bu iki ucu da biraz gösteriyor.

Oyunun metnindeki esprileri, mizah dozunu çok beğendim. Bolca kahkaha attım izlerken. Fakat, oyunun derinlikli, düşündürücü tarafıyla ilgili bir miktar eksiklik, ‘ah keşke daha vurucu olsaydı’ duygusundan da kurtulamadım.

Oyuncuların sahnedeki performansları, beden kullanımları, uyumları, gerçekçilikleri çok iyiydi. Kendilerini tebrik ediyorum.

Hareket tasarımı konusunda da ayrı bir paragraf açmak istedim. Estetik açıdan ve seks anlarındaki beden hareketlerinin verilişi bakımından oldukça iyiydi. Buna sahne, ışık ve ses tasarımları da eklenince, istenen duyguya eriştim diyebilirim.

Genel hatlarıyla beğendiğim bir oyun oldu. Seyircileri bol olsun.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply