Specials Türkçe İçerik

SEYİRCİ KOLTUĞUNDAN BAKIŞ: KİM BU BEN

Ara dahil, yaklaşık iki saat süren, gerilim dozu yüksek, görsel, işitsel yönleri kuvvetli, başarılı oyunculukların olduğu bir proje.

Oyunun hakkında yazması benim için zor, hatta neredeyse imkansız. Çünkü spoiler vermeden yazabileceğimi düşünmüyorum. O yüzden oyunla ilgili bulduğum bir yazıyı burada paylaşacağım. Oyunu izlemeden önce okursanız, o yazıda da belirtilen kısıma kadar okumanızı tavsiye ederim. Büyüyü bozmayın.
https://www.salom.com.tr/haber/127034/tiyatroinin-yeni-yapimi-kim-bu-ben

Benim bahsedebileceklerimin en başında sahne tasarımı geliyor. Dekor, görsel araçların kullanımı, ışık muazzamdı. Oyunun gerilimini bir tık daha yukarı çekti hep. Fon müzikleri ve ses efektleri de aktarılan hikayeye bizi odaklama konusunda oldukça iyiydi.

Oyunculuklara gelecek olursam, her biri çok iyi performanslar sergiledi. Anlatıcı/yazar rolündeki Neslihan Arslan, biraz mikrofon azizliğine uğradı, cızırtı ve çınlama sesleriyle. Sanırım oynadıkları her salonda, farklı ses ayarı yapmaları lazım mikrofon için çünkü oyunun başında biraz yüksek dozda geliyorken, ilk perdenin ortalarına doğru ancak normalleşti. Onur Ünsal ve Beyza Şekerci, uyumlu performanslarıyla göz doldurdular.

Bütünüyle emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Farklı bir iş olmuş. Seyiricisi, alkışı bol olsun.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply