Specials Türkçe İçerik

SEYİRCİ KOLTUĞUNDAN BAKIŞ: LEYLA İLE MECNUN DEĞİL

Tek perde, 75 dakika, komedi türünde bu oyun, tam beklediğim gibi çıktı diyebilirim. Son birkaç aydır, stand-up, komedi programları, komedyen podcastleri ağırlıklı bir günlük seyir rutinim vardı. Tiyatrolar.com’da haftalık oyunlara bakarken bu oyuna denk gelince, benzer bir dürtüyle hemen bilet aldım. BKM komedisi diye bir tür var uzun süredir. Bu oyunda da yoğun bir etkisi görülüyor bence.

Mezarlık bölümündeki mizahı ve diyalogları çok beğendim. Kıvrak, beklenmedik, güzel zamanlamalı, kaliteli esprilerle dolu bir sekanstı. Ama bu kısım haricindeki çoğu yerde, bir cümle sonra gelecek şakalar, tahmin edilebilir türdendi. Beklediğim yerden vurdular hep. Buna kötü diyemiyorum ama güzel, etkileyici de diyemedim açıkçası.

Öykü olarak başarılı. Karakterlerin dönüşümü, ilişkileri, yan karakterlerin hikayedeki yerleri, dilin sadeliği güzel ve dengeliydi.

Oyunculukları başarılı buldum. Başlarda bir 10 dakika kadar tökezlemeler olduysa da oyunun bütününde iyi ve uyumlu bir ikili performans izledim. Alkışınız bol olsun.

Kafa dağıtmak için, değişiklik olsun diye gidilebilir bir oyun.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply