Specials Türkçe İçerik

SEYİRCİ KOLTUĞUNDAN BAKIŞ: ÖDENMEYECEK! ÖDEMİYORUZ!

Tek perde, yaklaşık iki saat, bol kahkahalı, harika bir komedi. Bizim gibi enflasyonist ülkelerin gerçeklerinin mizahi bir dille yansıması da diyebiliriz.

İtalya’nın yoksul işçi kesimi üzerinden kaleme alınan hikaye, günümüz sistemi içerisindeki tüm işçi kesimlerini ele alıyor aslında. “Kamulaştırma”nın bir ihtiyaç hâline gelmesi, eylemsizlik düşüncesi içerisinde sıkışmışlık, eylemci hareketin haklı, haksız ayırt etmeksizin çeşitli biçimlerde cezalandırılması… Hepsinin gerçekliğini, doğruluğunu, yanlışlığını göstermeyi dert edinmiş, bunu da mizahla, komediyle ve harika oyunculuklarla gerçekleştirmişler. Güldürürken düşündürdüler, ama en çok güldürdüler. 🙂

Tüm oyuncuları kutluyorum. Müthiş bir performanstı. Ekip olarak, uyum, beraber eğlenme hâli, inandırıcılık, doğallık… Hepsi harikaydı. Ayakta alkışlıyorum. Seyirciniz bol olsun.

Sahne tasarımı, dekor, ışık, aksesuar için de ayrı bir paragraf gerekiyor bence. En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, hikayeye böylesi katkıyı verecek, bizi o dünyaya ışıkların açılmasıyla birlikte alan en önemli unsurdu diyebilirim. Tebrik ediyorum.

Mutlaka izlenmesi gereken bir oyun. Listesinize muhakkak alın.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply