Specials Türkçe İçerik

SEYİRCİ KOLTUĞUNDAN BAKIŞ: SEÇİM DANSI

70 dakika, tek perdelik komedi ağırlıklı bir oyun. Adından ve oyun açıklamasından da beklendiği gibi siyaset meydanı ve seçim sürecinde parti içi yaşanan politik oyunlar sahnelenmiş. Oyun boyunca yer yer kahkaha atıyor, yer yer de “ya gerçekten de böyle” diyorsunuz. Ekranlardan tanıdığımız ve birbiriyle oynamaya alışık bu ekibi sahnede izlemek keyifliydi.

Oyun boyunca taklit üzerinden, tipik göndermeler var elbette. Aşırıya kaçma olmamış, o yüzden baymıyor. Bir iki yerde ise cuk oturmuş. O anların hepsinde seyirciden alkış tufanı tabiki kaçınılmazdı.

Siyaset ile yatıp siyaset ile kalkan bir ülke ve toplum olduğumuz için, oyunda gösterilen hiçbir politik oyun bize yabancı değil. Hatta hepsinin olağan olduğunu hissetmemiz ironik. Tüm dünyada da benzerleri görülen bu seçim dansını akıcı bir metinle, enerji dolu performanslarla ortaya koydular. Emeği geçen tüm ekibi tebrik ediyorum. Vatandaşlık maaşı fikri +1.

Bana göre üzerinizde çarpıcı bir etki bırakacak bir oyun değil fakat keyifli bir akşam geçirmek ve eğlenmek için gidilesi.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply