Specials Türkçe İçerik

SEYİRCİ KOLTUĞUNDAN BAKIŞ: ŞİRRETİ EVCİLLEŞTİRMEK

İki perde, ara dahil toplam 135 dakikalık, William Shakespeare’in dilimize Hırçın Kız olarak çevrilen eserinin eğlenceli bir uyarlaması. Tempolu, yüksek enerjili ve bence oldukça eğlenceli bir oyun. Kitabı okuyarak gitmenizi tavsiye ederim. Olay ve karakterlerin mizah ile harmanlanışını daha çok beğenebilirsiniz böylece.

Nispeten kalabalık kadrolu bu oyuna keyifli bir akşam geçirmek ve salt eğlenmek için gitmelisiniz. Oyundan beklentiniz eğitici olsun, vurucu yönleri olsun, beni düşündürsün derseniz eliniz boş dönersiniz. Komedya izlemeye, gülmeye gidin. Harika oyunculuklar, bunun bir oyun olduğunu size unutturan akış ve ayırmak zorundayım; muazzam bir Timur Acar performansı. Bu role başkasını düşünemem artık.

Eğer bu metni yazıldığı tarihin koşullarını ve o dönem sahnede kadın rollerinin de erkekler tarafından oynandığı gerçeğini benimsemiyor, metnin orijinalinde kadın haklarının ayaklar altına alındığı bir oyun olduğunu kabul etmeyenlerdenseniz sakın bilet almayın. Çünkü başından sonuna sinir küpü olursunuz. Bugünden bağımsız izlemeniz gerekiyor.

Ben beğendim. İçinde ufak doğaçlamalara da yer açan, keyifli bir oyun olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Nurcan Paralı Soydan
    May 30, 2023 at 8:13 pm

    ‘’Olay ve karakterlerin mizah ile harmanlanışını daha çok beğenebilirsiniz böylece.’’ İçinde pek çok anlam gizli bir yorum.

    Hayatımda daha kötü bir oyun görmedim. Lütfen gitmeyin izlemeyin paranıza ve zamanınıza yazık. Salonun yarısı oyunu terketti. 3 saat insanların zamanını çaldılar. Anlatacak kelime bulamıyorum.

Leave a Reply